1
Wystrój wnętrz

Kolor we wnętrzu a nasze samopoczucie…

W naszym życiu otacza nas cała gamma różnych kolorów, które choć może nie do końca jesteśmy tego świadomi wpływają na nasze samopoczucie, ale też zdradzają wiele na nasz temat. Osoby o określonych cechach charakteru lubią otaczać się kolorami najlepiej odpowiadającymi pewnym cechom ich osobowości. Dowiedz się czy tak właśnie jest i w Twoim przypadku:

Czytaj dalej

1
Podróże

Ogród w stylu Gaudiego

To niezwykłe miejsce znajduje się w Dobrzycy, inspiracją dla ogrodu była twórczość katalońskiego architekta organicznego Antonio Gaudiego. Jak widać na zdjęciach materiałami często wykorzystywanymi przez artystę było szkło, metal oraz mozaika, szata roślinna ogrodu składa się z roślin klimatu śródziemnomorskiego, która ze względu na niesprzyjające w Polsce warunki co roku odtwarzana jest na nowo.

Czytaj dalej

Waszyngton
Podróże

Spacer po Waszyngtonie

Miasto noszące formalną nazwę Dystrykt Kolumbii, położone nad rzeką Potomak, stosunkowo średniej wielkości. Istnieje wiele powodów dla których warto je odwiedzić – jednym z nich jest chociażby fakt, iż jest stolicą jednego z największych państw na świecie, pełni wiele reprezentacyjnych funkcji i posiada niezliczoną liczbę atrakcji turystycznych, w tym muzea oraz galerie.

Czytaj dalej

kuchnia
Wystrój wnętrz

Dębowa kuchnia

Drewniane kuchnie mają swój urok i wyglądają niezwykle efektownie. Dziś na rynku w ofercie producentów mebli można znaleźć wiele rodzajów drewna o różnych wzorach, to sprawia, że surowiec ten sprawdza się doskonale zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Ponadto drewno w kuchni cieszy się ogromną popularnością ze względu na swoją trwałość, poddawane regularnym pracom konserwacyjnym może posłużyć naprawdę wiele lat. Poniżej zdjęcia z realizacji kuchni, wykonanej z drewna dębowego.

Czytaj dalej

proziaki
Kuchnia

Proziaki

Składniki:

1 butelka kefiru (400 g)

1 łyżeczka sody

1 łyżka cukru

Cukier waniliowy (mały)

Olej

Mąki tyle aby powstała z tych składników konsystencja bardzo gęstej śmietany.

Czytaj dalej